Moi Kochani

 

Mem

Do Wszystkich piszących do mnie z prośbami wszelakimi

W temacie próśb o wsparcie ziołami – moją specjalnością jest FITOONKOLOGIA ! Pamiętajcie o tym bo inna tematyka wymaga oderwania się od tego czym się zajmuję i analizy dostępnych publikacji. Tym bardziej uzbrójcie się w cierpliwość bo to odmienne zagadnienie, które każdorazowo muszę weryfikować z najnowszymi doniesieniami by nie pogorszyć stanu choroby – leki i masa suplementów stają się wszechobecne w życiu każdego z Was a „gratisy” (wzajemne oddziaływanie jednych i drugich z ziółkami) są ogromne – baza interakcji rośnie na potęgę i wielokrotnie trudno się w tym połapać tym bardziej, iż nie są to informacje ogólnodostępne lecz wymagają logowania się na profesjonalne portale (zazwyczaj w języku Szekspira).

Owszem, wiele z problemów znam i z powodzeniem moje porady pozwalają Wam nie zagubić się w masie dezinformacji jaką przesycony jest internet. Jeżeli spędzacie trochę czasu w necie, szukając informacji o ziołach, wiecie zapewne, jak bardzo jest to przytłaczające – jest tam tak wiele sprzecznych informacji i zbyt wielu ludzi, którzy niestety zainteresowani są wyłącznie sprzedażą na fali Nowomody na Zioła podsycanej fałszywymi obietnicami….

Chcę, żeby było jasne – NIE jestem cudotwórcą, nie oferują „Cudownych Lekarstw„. Miast tego dzielę się swoim doświadczeniem i wiedzą, byście mogli w ten sposób uporać się z własnymi problemami zdrowotnymi.

Chcecie – dobrzej jednak szanujcie moją pracę i uregulujcie opłatę za konsultację. Zdarza mi się często pochylić się nad osobami w trudnej sytuacji i wówczas odstępuję od tego wymogu. Jednak nie nadużywajcie mej dobroci i nie traktujcie mnie jako naiwniaka. Nie szaleję z ceną, jednak też nie będę „strzelał w kolano” innym uczciwie pracującym fitoterapeutom i jednorazowa  opłata to 200,00 PLN.

Opłatę należy przesyłać PayPal’em na konto:

miron_emg@yahoo.co.uk

gdyż tą drogą unikacie opłat bankowych związanych z przelewami międzynarodowymi.

Ci z Was, którzy jednak chcą dokonać przelewu bankowego mogą to zrobić na konto:

Eugeniusz Gawenda

IBAN GB31BUKB20045073887219

 

Pragnę też w tym miejscu naświetlić Wam pewne bardzo istotne fakty:

 1. Konsultacja wstępna u Herbal Practitioner wynosi £60, a każda kolejna opiewa na £35.
  Od wielu lat intensywnie poszerzam swoją wiedzę przez co ponoszę niemałe koszty. Procedura umocowania prawnego (Individual Accreditation) w National Institute of Medical Herbalist też nie jest w nagrodę za ładny uśmiech ale tym Was już nie będę obarczał.
  Prosiłem – szanujcie mnie jeśli oczekujecie ode mnie pomocy. Jestem ufny, chętnie pomagam ale brzydzę się kłamstwem, krętactwem i nieuczciwością. Niestety po raz n-ty znów moja cierpliwość się skończyła zatem przestaję być „solą w oku” polskich naturopterapeutów i wprowadzam stawkę za poradę jaka obowiązuje w Polsce. Konsultacja z fitoterapeutą wraz z opracowaniem zaleceń to kwota w zakresie 200-250 złotych polskich – moja naiwność się wyczerpała i nie będzie NIC na krechę bo „frajer ma miękkie serducho”. Zlekceważycie moje zaufanie a przestanę być miłym. Kto się na to skusi niech zapomni, że dam się dalej naciągać. Wielu krajowych „Szpecyjalistów” (po kursach często trzydniowych) „śpiewa” czasem 150 PLN i to powinno być ostrzeżeniem, że ktoś próbuje Was naciągnąć poniżej stawek licencjonowanych Zielarzy-Fitoterapeutów!
 2. Osoby zainteresowane muszą też zrozumieć pełne podejście do tematu. Ja wróżką nie jestem by wróżyć z fusów lub z kuli i doradzać jak popadnie co mi ślina na język przyniesie i dlatego nie omawiam też tematu w postach – generalizacja to najgorsza cecha jaką prezentują ludzie w wielu podobnych grupach.
 3. Bardzo ważne jest pełne opisanie przypadku – doradzanie bez rozpoznania przypadku to oszustwo pierwszego sortu.
 4. NIE kombinujcie też – nie podpinajcie innych chorób, sąsiadów, krewnych i wszelkich „pociotków”…

Szanujcie moją pracę, mój czas i moje oczy bo szwankują coraz bardziej. Coraz częściej maile wysyłane są byle jak a za nimi lecą non stop ponaglenia. Nie dziwcie się zatem, że kolejka rośnie skoro sami jesteście niesumienni i traktujecie mnie pretensjonalnie nie szanując tego co robię od serca…

 1. JEDEN MAIL – kiedy coś zapomnicie lub macie więcej do dodania użyjcie opcji Replay (odpowiedz). NIE twórzcie wielu maili bo robi się trudny do ogarnięcia bałagan
 2. WYRAZISTOŚĆ MATERIAŁU – szanujcie mój czas i oczy miast przeczytać muszę importować plik i dokonać obróbki graficznej by był czytelny. Czy to aż tak trudno sprawdzić jaką jakość maja zdjęcia? Męczą mnie zdjęcia niedoświetlone, nieostre i rozmazane, poodwracane.
 3. KONSULTACJE TELEFONICZNE są możliwe jednak WYŁĄCZNIE poprzez aplikację WhatsApp na numer +447818487727 – dzwońcie przez połączenia internetowe bo telefon konwencjonalny do Brytfanny słono podkręci Wam rachunek.

Bardzo Was też proszę – nie utrudniacie mi pracy

Pamiętajcie – KAŻDY przypadek choroby musi być rozpatrywany indywidualnie a nie tylko bo to taki sam typ – stosowany jest odmienny schemat terapii, są inne leki, współistnieją różne dolegliwości i często stosowane są różne środki wspomagające.

Do przygotowania fitoonkologicznego protokołu wspomagającego potrzeba wiele informacji:

 • rozpoznanie (w chorobach nowotworowych pełne histopatologiczne z określeniem ewentualnej hormonozależności, ekspresji receptorowej ewentualnie genotypu)
 • historię dotychczasowego leczenia (jak najpełniejsza dokumentacja zarówno w epikryzach szpitalnych jak i wyniki specjalistycznych badań diagnostyki obrazowej)
 • rodzaj terapii jaki był lub jest obecnie stosowany
 • aktualnie przyjmowane leki
 • dodatkowe problemy zdrowotne i ewentualne leki jeśli są w związku z tym przyjmowane
 • no i „LISTA GRZECHÓW” czyli wszystkie Internetowe Wynalazki jakie ktokolwiek polecił

Kiedy te informacje zostaną mi podane wówczas będę mógł spróbować dobrać odpowiednie zioła.

Ci z Was, którzy czują się na siłach i zdecydują samodzielnie działać w kierunku przygotowania produktów wspomagających otrzymają dokładne instrukcje wykonania krok po kroku. Lecz PAMIĘTAJCIE – nie jest to łatwe wiec wcześniej przemyślcie czy dacie radę. NIE oczekujcie ode mnie, że podeślę wam instrukcję krok po kroku, jakie naczynie wziąć, ile gram surowca przygotować na kurację, w którą stronę mieszać a w którą patrzeć etc – irytują mnie takowe postawy roszczeniowe połączone z kompletnym brakiem samodzielnego myślenia…

Magic Potion

Męczy mnie świat jakim się otaczacie – nastawiony na „poprawność”
podszytą fałszywą uprzejmością i agresywną złośliwością… 
Czy tak trudno zrozumieć, że mam też swoje życie prywatne,
obowiązki zawodowe no i czasem muszę myśleć o tym,
by być w dobrej kondycji i jak najdłużej móc Was wspierać ?.

12 uwag do wpisu “Moi Kochani

 1. Pewnie jeszcze nie raz sypniesz we mnie zgryźliwym komentarzem.Jednak cena warta wiedzy 🙂 Będę często tu zaglądała i raczej bez słów 😉 Powodzenia 🙂

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s